Dobré rady pro prodávající

Svědectví bezdomovců by možná pomohlo.

   Člověk by si řekl, že po všech negativních zkušenostech už budou lidé při prodeji svých nemovitostí opatrnější, ale není tomu tak. Reklama je holt všemocná kouzelnice a přestože jsou z ní již všichni unaveni a sténají pod tíhou reklamních letáků ve svých poštovních schránkách, stále se nacházejí lidé, kteří věří, že jim někdo prodá rodinný dům ZADARMO,  respektive, že bez znalosti problematiky si prodají sami lépe a levněji. V době četných exekucí, konkurzů a obtížné vymahatelnosti práva, tak mnohdy riskují svůj celoživotní majetek a úspory. Možná, že vystoupení několika bezdomovců v televizi, kteří nalákáni něčím podobným přišli o své byty, by snad pomohlo širokou veřejnost přesvědčit o tom, že obchodu s nemovitostí bychom měli věnovat minimálně takovou pozornost jako nákupu auta. 16 let od revoluce je dostatečně dlouhá doba na to, aby nás věty typu: „Služby zadarmo“  nebo „Za prodej Vám dáme počítač“ mohly učinit ostražitými, že se jedná o velmi chytrý marketingový tah skrývající nějakou záludnost. Ta bývá zpravidla velmi pečlivě ukryta ve zprostředkovatelské smlouvě, takže právní znalosti běžného člověka nedokáží nebezpečí rozpoznat. Zpravidla už jen podpisem takové smlouvy přicházíte o desetitisíce, možná i statisíce korun.
   Pozor na lákavé nabídky kanceláří skrytých za anonymitou velkoměsta či internetu, s nimiž se v poslední době „trhá pytel“ a které se často tváří, že Vám snesou i modré z nebe. Nevěřte, že Vám jsou schopny prodat nemovitost lépe a levněji než ty, které působí tam kde bydlíte. Kancelář se sídlem vzdáleným 100km Vás nemá problém následně zažalovat za finanční plnění plynoucí ze smlouvy, které jste při podpisu vůbec netušili, respektive při zneužití financí se nijak necítí přímo ohrožena na pověsti.   
   Co dodat: NIC NENÍ ZADARMO! A právě jablko, které se navenek tváří tak lákavě a zdravě, zpravidla ukrývá největšího červa…

 

Autor: Ludvík Šojdr  |  Datum: 13.6.2005 16:37

Kontakt

Formulář
REAIA consulting s.r.o.
Velké náměstí 48/41, 767 01 Kroměříž
Mobil: +420 603 854 884
Tel./Fax: +420 573 336 936
E-mail: reality@reaia.cz
Bezpečnostní kód